šalát

Úspešný boj proti slimákom prírodnou cestou a regenerácia napadnutých rastlín

Boj proti slimákom je často dlhodobý proces. Posledné daždivé dni vytvorili ideálne podmienky pre ich rozmnožovanie, takže je vhodné sa pripraviť. Existuje viacero spôsobov, ako sa s nimi vysporiadať – od tradičných metód a prirodzených predátorov až po prírodné prípravky, ktoré sú bežne dostupné v záhradkárskych obchodoch. Aké sú teda možnosti ochrany:

Solenie – táto metóda sa často spomína na rôznych fórach a sociálnych sieťach. Je čiastočne účinná, ale treba mať na pamäti, že soľ môže poškodiť pôdu, na ktorej pestujete rastliny.

Indický bežec – tento prirodzený predátor sa stal populárnym v boji proti slimákom. Je veľmi účinný, no nie každý má možnosť chovať tieto kačky doma.

Ferramol compact – je granulovaná návnada účinná proti všetkým druhom slimákov v záhrade a v skleníkoch. Po požití granúl sa slimáky stiahnu do úkrytov, kde uhynú, takže záhony zostanú čisté. Granulky sú odolné voči dažďu a bezpečné pre domáce zvieratá a iné zvieratá pri náhodnom požití.

Na čo nám v boji proti slizniakom pomôže Vitality Komplex? Tento probiotický prípravok pre rastliny pomáha obnoviť stratenú vitalitu rastlín po poškodení rôznymi škodcami alebo chorobami. Použitie Vitality Komplexu zlepší celkové zdravie vašich rastlín, posilní ich imunitný systém a podporí rast. Je to ideálny doplnok pre záhradkárov, ktorí sa snažia o udržanie zdravých a silných rastlín aj po útokoch slimákov alebo iných škodcov.