Chýba im stratená vitalita po poškodení škodcami a chorobami? (Paradajky a papriky)

Nech už sú vaše paradajky alebo papriky poškodené škodcami, chorobami alebo nepriaznivým počasím, existuje niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť, aby ste ich zachránili a znovu dodali stratenú VITALITU. Starostlivosť o poškodené sadenice nemusí byť vždy náročná, a s trochou trpezlivosti a úsilia môžete dosiahnuť pozoruhodné výsledky.

Poďme si ich preto v rýchlosti zhrnúť:

Krok 1: Posúdenie poškodenia

Predtým, ako začnete s akýmkoľvek ošetrením, je dôležité preskúmať rozsah poškodenia vašich rastlín. Pozrite sa na listy a stonky, aby ste vedeli identifikovať príznaky škodcov, , alebo príznaky chorôb, ako je napríklad hniloba alebo plesňové ochorenia.

Krok 2: Ošetrenie škodcov a chorôb

Ak sú vaše sadenice napadnuté cicavými škodcami, odporúčame zvážiť použitie prostriedkov na ekologickej báze. Medzi tie obľúbené a spotrebiteľmi overené môžeme určite zaradiť NATURA Rock effect NEW, ktorý vďaka prírodnému zloženiu nemá žiadny negatívny vplyv na ošetrované rastliny. Naopak, aj po jeho použití môžete kedykoľvek plody ošetrenej rastliny vziať zo svojej záhrady jednoducho opláchnuť a pochutnať si na nich.

Hlavne počas dlhšieho vlhkého obdobia, môže rastliny napádať pleseň. Preto je dobré sa na ňu pripraviť aj preventívne. Práve na to je možné využiť ďalší prírodný a osvedčený produkt NATURA Bylinková zmes na rastliny. Vďaka svojmu zloženiu totiž dokáže zvýšiť odolnosť a obranyschopnosť rastlín voči hubovým chorobám.

Odstránenie postihnutých častí: Ak sú niektoré časti sadeníc vážne postihnuté, môže byť potrebné ich odstrániť, aby sa zabránilo šíreniu choroby alebo škodcov na zvyšok rastlín.

Krok 3: Probiotiká pre rastliny naštartujú stratenú VITALITU

Dôležitým krokom pri starostlivosti o poškodené rastliny je zabezpečiť im primeranú dávku živín a energie. Pre ich správne naštartovanie a opätovné vytvorenie ideálneho prostredia na pestovanie odporúčame využiť overený VITALITY KOMPLEX Paradajka a paprika, ten slúži pre rastliny ako probiotikum. Vďaka výluhu z vermikompostu dosiahnete naozaj neuveriteľný výsledok, ktorý určite očarí nie len vás. Pri pravidelnom používaní dokonca zistíte, že vaše rastliny si udržujú fantastickú vitalitu počas celej sezóny, čo sa odrazí aj na ich bohatej násade plodov. ( odporúčame striedať VITALITY KOMPLEX a hnojivo KRISTALON Zdravá paradajka a paprika )

VITALITY KOMPLEX, probiotikum pre vaše rastliny…

…aby vám vaša záhrada robila radosť.