Ako sa zbaviť slimákov v záhrade

Ako sa zbaviť slimákov v záhrade

Boj so slimákmi je často beh na dlhé trate. Je pravda, že posledné daždivé dni priali tomu, aby sa slizniaky rozmnožili a tak je ideálne sa na to pripraviť. Je niekoľko možností, či už sú to ľudové recepty, prirodzení predátori, ale existujú aj prípravky na prírodnej báze, ktoré si môžete bežne zakúpiť v záhradných centrách. Aké sú teda možnosti ochrany:

  1. Solenie – tento spôsob je často spomínaný na rôznych fórach ale aj sociálnych sieťach. Dá sa povedať, že je z časti účinný, no treba mať na pamäti aj to, že aplikáciou soli na slizniaky, posolíte určite aj okolitú pôdu, na ktorej pestujete alebo plánujete pestovať a to jej vôbec neprospeje, práve naopak.
  2. Indický bežec – tento prirodzený predátor sa v posledných rokoch stal najskloňovanejšou témou v boji so slizniakmi. Ide o veľmi účinný spôsob, no nie každý z nás má však možnosť chovať v domácich podmienkach tento typ kačiek.
  3. Ferramol compact – je granulovaná návnada proti všetkým druhom slimákov vonku a v skleníku. Po požere granúl sa slizniaky uchýlia do úkrytov, kde uhynú. Záhony tak zostanú čisté, bez uhynutých jedincov. Granulky sú odolné proti dažďu a vhodné aj pre boj s malými slizniakmi. Pri náhodnom požití neuškodia vašim domácim miláčikom ani iným zvieratám.